Adım Adım Online Görüntülü Doktor Görüşmesi Süreci

Online Görüşme Talep Formu Doldurun
Formunuzu www.kolanmobil.com web sitemizden ya da KOLAN Online’dan doldurabilirsiniz. Dilerseniz   444 5 697 ’ü arayarak Çağrı Merkezi yetkilimiz aracılığı ile de başvuru oluşturabilirsiniz.

Başvurunuz Onaylanır, Randevunuz Oluşturulur
Provizyon ya da ödeme işlemi tamamlandığında randevunuzun onaylandığı bilgisi size verilir.

Doktorunuz Randevu Saatinde Sizi Arar
Doktorunuz sizin tercih etmiş olduğunuz iletişim şekli ile (WhatsApp / FaceTime / Skype vb.) randevu saatinizde sizi görüntülü olarak arar ve görüşme başlar.

Görüşme Süresi
Standart online görüşme süresi 20 dakikadır.

Fiziksel Muayene Zorunluysa
Online görüşmede doktor, sağlık durumunuzu dikkate alarak fiziksel muayeneyi zorunlu görebilir. Bu durumda online görüşme için yapılan provizyon veya ödeme iptal edilir sadece poliklinik muayene için ödeme yada provizyon alınır.

Doktorunuz Reçete Yazarsa
Doktorunuz gerekli görürse reçete yazar, siz de bu reçeteyi KOLAN Online uygulamasın’dan görebilir, gerektiğinde eczacınıza telefon ekranınızdan gösterebilir, isterseniz uygulama üzerinden eczacınızla da paylaşabilirsiniz. Hijyen açısından, basılı reçete kullanmayarak kendiniz ve sevdikleriniz için önlem almış olursunuz.

Radyoloji Tetkikleri İstenirse
Doktorunuz, radyoloji tetkikleri yapılması gerektiğine karar verirse hastaneye davet edilirsiniz.

Laboratuvar Tetkikleri İstenirse
Doktorunuz laboratuvar tetkikleri yapmayı uygun görürse;

– Özel sağlık sigortanız varsa ve hizmeti karşılıyor ise provizyon tarafımızca alınır.

– Sigortanız karşılamıyorsa yukarıda belirtildiği gibi kredi kartıyla mail order, 3D Secure ya da nakit ödemede banka havalesi yöntemleri kullanılır.

– Ödeme tamamlandığında mobil örnek alım ekibimiz bulunduğunuz yere gelerek örnek alma işlemini gerçekleştirir. Evden örnek alma hizmeti için ayrı bir ücret alınmaz.

Kontrol Görüşmesi Gerekirse
Kontrol görüşmenizi de isterseniz görüntülü olarak yapabilirsiniz. Bu durumda size; “Online Doktor Görüşmesi Kontrol Randevusu” verilir. Poliklinik muayene hizmeti almış hastalarımız da kontrol muayenelerini online görüşme ile gerçekleştirebilirler.

Bu hizmet sigortanız tarafından karşılanıyorsa provizyon onayınız tarafımızca alınır.